Dzień Dziecka z Wolontariuszami ZSZiP

Wolontariusze z ZSZiP z Krościenka włączyli się w organizację dwóch imprez z okazji Dnia Dziecka.
Pierwszą była impreza Stowarzyszenia Sursum corda – finał akcji „Kilometry Dobra” połączony z obchodami Dnia Dziecka. Impreza plenerowa odbyła się w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu 31 maja br. W programie było mnóstwo atrakcji, m.in.: charytatywny turniej piłkarski, zawody sportowe dla dzieci, pokazy służb mundurowych, malowanie twarzy, licytacje, koncerty i inne. Wolontariusze naszej szkoły zaangażowani byli w przygotowanie techniczne i animacyjne oraz zabawy z dziećmi i loterię fantową. Na zakończenie Stowarzyszenie podziękowało wolontariuszom za całoroczną pracę wręczając wszystkim Dyplomy, a 30 wolontariuszom, spośród około 700 zrzeszonym, przyznano tytuł „Wolontariusza Roku”. Z naszej Szkoły aż dwie osoby ten tytuł uzyskały: Monika Kwaśnica i Anna Gabryś z klasy 1g.
Drugą inicjatywą dla dzieci była pomoc w przygotowaniu przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek”, która było wystawiane dwukrotnie – w Krościenku 23 maja z okazji Dnia Matki oraz 1 czerwca w Szczawnicy – w sali kinoteatru MOK, jako cegiełka na budowę nowej ochronki w Krościenku. Spektakl ten został przygotowany jako bajka muzyczna, stąd wiele w nim było śpiewu oraz tańca. Aktorami były maluchy z przedszkola, ich starsze rodzeństwo, rodzice oraz dzieci ze scholki parafialnej z Krościenka pod kierunkiem siostry organistki. Nad całością czuwały Siostry Służebniczki BDNP, które napisały scenariusz i przygotowały obydwa występy. Przedstawienie w Szczawnicy było pomyślane jako cegiełka na budowę nowej ochronki w Krościenku. Zadaniem naszych uczniów było przygotowanie scenografii oraz pomoc w opiece nad dziećmi podczas prób i samego przedstawienia.
Oprac. : s.Małgorzata Dyrek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *