Drugi Konkurs Informatyczny „Kabelek nie łączy…”

W dniach 20-21.03.2014 r. odbył się Drugi Konkurs Informatyczny „Kabelek nie łączy…”.
Konkurs polegał na jak najszybszym rozkręceniu jednostki centralnej komputera oraz ponownemu jej skręceniu. Sędziami byli: Maciej Kordeczka, Michał Pawłowski, Anita Tokarczyk, Piotr Kęska, Artur Chmiel oraz Justyna Groń. Eliminacje zostały przeprowadzone w czwartek wśród 15 drużyn składających się z 2 zawodników każda. Niestety w konkursie nie uczestniczyły dziewczyny, co bardzo zubożyło doznania estetyczne konkursu – pozdrawiamy nasze dziewczyny.
Po eliminacjach odpadło sześć drużyn.
W ćwierćfinale rozpoczęła się prawdziwa walka, był „ogień” i „dym”. Drużyny współzawodniczyły nie tylko z czasem, ale przede wszystkim przeciwko sobie nawzajem. Pa ćwierćfinale odpadły następne cztery drużyny.
W półfinale nastąpiła zmiana sprzętu na nowszy, co dodatkowo utrudniło zadanie. W pierwszej walce półfinałowej „na śrubokręty” zmierzyła się para Sebastian Zbozień i Łukasz Nawrocki z parą Michał Dyda oraz Piotrek Gruca. W drugim pojedynku półfinałowym zmierzyli się Buczek Kamil i Jordan Łukasz z Rafałem Ziemiankiem i Dawidem Syjudem. Do finału awansowały pary: Łukasz Nawrocki i Sebastian Zbozień oraz Rafał Ziemianek i Dawid Syjud.
Wielki finał oraz mecz o trzecie miejsce odbyły się na najnowszych komputerach w naszej szkole. Była to bardzo emocjonująca walka. W pojedynku o trzecie miejsce Buczek Kamil i Jordan Łukasz pokonali Michała Dydę i Piotrka Grucę. W rozgrywce o pierwsze miejsce Łukasz Nawrocki i Sebastian Zbozień zwyciężyli z parą Rafał Ziemianek i Dawid Syjud i zostali już po raz drugi zwycięzcami konkursu.
Wolę zwycięstwa uczestników widać po wynikach, gdzie różnice pomiędzy byciem w półfinale a odpadnięciem jednej z drużyn zamknęły się w 4 setnych sekundy.
W półfinale padł tegoroczny rekord ustanowiony przez naszych zwycięzców – 13.34.
Zwycięzcy, Łukasz Nawrocki i Sebastian Zbozień, otrzymali atrakcyjne nagrody – Dysk SSD i Dysk zewnętrzny.

Galeria

Wyniki

red. M. Pawłowski, M.Regiec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *