Dominika Zachwieja ponownie stypendystką stypendium Prezesa Rady Ministrów!

16 listopada br. w auli Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2015/2016. Stypendium to przyznawane jest w każdym roku szkolnym uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy osiągają w swojej szkole najwyższe wyniki w nauce a ponadto mają osiągnięcia w innych dziedzinach związanych z rozwijaniem swoich zainteresowań i pasji. W tym roku szkolnym stypendium otrzymała Dominika Zachwieja z klasy IV g/h Technikum. Warto wspomnieć, że Dominika znalazła się w gronie najlepszych uczniów szkól już po raz drugi, ponieważ jest laureatką stypendium Prezesa Rady Ministrów również na rok szkolny 2014/2015.

Rangę uroczystości podkreślili swoją obecnością Marszałek Województwa Małopolskiego p. Jerzy Miller, JM Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Michał Śliwa, Małopolski Kurator Oświaty p. Aleksander Palczewski oraz liczni przedstawiciele instytucji współpracujących z oświatą. W swoim wystąpieniu Małopolski Kurator Oświaty podkreślił, że każdy stypendysta zasługuje na miano „najlepszego z najlepszych”. Nawiązał także do słów św. Jana Pawła II zwracając uwagę na fakt, że nagrodzeni uczniowie odnoszą sukcesy gdyż sami stawiają sobie wysokie wymagania, a na zakończenie życzył wszystkim wytrwałości i powodzenia w dalszej karierze edukacyjnej.

Podczas uroczystości wręczone zostały również odznaczenia dla najlepszych nauczycieli Województwa Małopolskiego. Wyróżnieni nauczyciele otrzymali odznaczenia państwowe: Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę. Wręczone zostały także najwyższe odznaczenia resortowe – Medale Komisji Edukacji Narodowej.

(ET)

zobacz_galerie_zdjec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *