„Cztery pory roku”

18 marca 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek został zorganizowany VII Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów Okolicznościowych. Tegoroczną tematyką konkursu były „Cztery pory roku” co spowodowało niecodzienne wydarzenie, gdyż w jednym miejscu czyli w restauracji Klasyczna spotkały się pory roku: wiosna, lato i zmima.

Wśród uczestników konkursu znaleźli się reprezentanci następujących szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Św. Kingi w Łącku, Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy, Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, Prywatnej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy, Zespołu Szkół im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach oraz ZSZiP w Krościenku. Oceny zmagań konkursowych dokonywało jury w składzie: dyrektor ZSZiP w Krościenku Pani Elżbieta Trojnarska, Krzysztof Domarecki manager gastronomii Spółki Thermaleo” w Szczawnicy oraz jeden z opiekunów uczestników wybrany w drodze losowania – Pani Izabela Marszałek.

Podczas eliminacji konkursowych uczestnicy oceniani byli za: organizację pracy podczas nakrywania stołu okolicznościowego, dobór potraw oraz opracowanie karty menu, poprawność nakrycia zgodną z zasadami obsługi konsumenta oraz nowatorstwo i pomysłowość przedstawienia tematu. W konkursie jeden zawodnik nakrywał jeden stół okolicznościowy i dokonywał jego prezentacji w stroju kelnerskim.

Wszystkie nakrycia stołów prezentowały się okazale. Widać było dopracowanie szczegółów nakrycia, związanych bezpośrednio z tematem konkursu ale spójnych z zasadami obsługi konsumenta. Wystawę prac konkursowych oraz moment ogłoszenia wyników konkursu, uświetnili swoją obecnością przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Nowym Targu Pan Bogusław Waksmundzki, Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Pan Leszek Ciężobka, dyrektor Gmninnego Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem Pan Józef Szałwia oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce Pan Piotr Męderak.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Weronika Majerczak z Prywatnej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy za stół „Letnie popołudnie w miętowej altanie”

II miejsce – Ania Stopiak z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce za stół „Co przyniesie wiosna”

III miejsce – Ewelina Nowak z Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy za stół „Przebudzenie wiosny”.

Ewelina Nowak otrzymała również wyróżnienie i nagrodę ufundowaną przez Pana Krzysztofa Domareckiego za najlepszą prezentację stolika.

Ponadto podczas konkursu zaprezentowano stoły: Anna Górska z Zespołu Szkół im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach „Zimowy sen”, Justyna Lipień z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku „Wisna cieplejszy wieje wiatr …”, Patrycja Wykręt z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce „ Lato na wsi” oraz Mateusz Pulka z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem „ Lato nie uciekaj”.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy pomysłów na aranżację stołów oraz poziomu zaprezentowanych umiejętności zawodowych. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom – opiekunom za wkład pracy i przygotowanie uczniów do konkursu.

Dziękujemy również sponsorom nagród: firmie VOIGT Profesjonalne Środki Utrzymania Czystości
z Zabrza, firmie PERS profesjonalny sprzet, chemia do utrzymania czystości z Nowego Sącza, firmie Pana Marcina Pawłowskiego MUSTANG przewóz osób i towarów z Krościenka nad Dunajcem.

zobacz_galerie_zdjec_visited

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *