Branżowa wycieczka informatyków z 3i do Krakowa

15 kwietnia 2016 r. klasa 3i wyruszyła w podróż do Krakowa śladem informatycznych nowinek. Pierwszym celem było odwiedzenie Akademickiego Centrum Komputerowego CYFRONET AGH. Uczniowie mogli zobaczyć najszybszy komputer w Polsce: Prometheus (na świecie ten komputer plasuje się na 39 miejscu!). Pan, który oprowadzał nas po Centrum wyjaśnił, że posiadanie Prometheusa ma nie lada znaczenie – ten komputer jest wykorzystywany m.in. do bardzo złożonych procesów obliczeniowych, tworzenia zaawansowanych wizualizacji a także do przetwarzania danych  z sieci.

Po wysłuchaniu ciekawych informacji na temat budowy i funkcjonowania Prometheusa, a także po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia na tle jego szaf wyruszyliśmy na Dzień Otwarty Akademii Górniczo- Hutniczej, a konkretnie do Instytutu Informatyki. Dużo można by pisać, co tam zobaczyliśmy… Roboty jeżdżące, latające a nawet tańczące i śpiewające, wizualizacje 3d, kostium wykorzystywany do filmów wykonanych techniką motion capture i wiele innych świetnych atrakcji!

Całość wycieczki zwieńczyło spotkanie z naszymi absolwentami technikum informatycznego. Uczniowie klasy 3i mieli możliwość bez skrępowania zadawać pytania dotyczące studiowania na uczelni AGH oraz życia studenckiego.

Red. A.K.

zobacz_galerie_zdjec_visited

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *